Звіт
про проведення Тижня безпеки дорожнього руху
у Великовисківському закладі дошкільної освіти «Рукавичка»
  На виконання наказу відділу освіти Мар’янівської сільської ради від 07 листопада 2022 року «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху в закладах освіти Мар'янівської сільської ради» у Великовисківському закладі дошкільної освіти «Рукавичка»  з 14.11.2022  по 20.11.2022  року було проведено «Тиждень безпеки дорожнього руху».
Головні завдання «Тижня безпеки дорожнього руху»:   
-  закріплення дітьми правила дорожнього руху, керуватися ними, розуміти, до яких трагічних наслідків може призвести їх порушення;
-  розширити знання дітей про перехід вулиці та дороги;
-  продовжувати вчити розрізняти дорожні знаки; 
-  формувати уявлення дітей про різні види транспорту, їх призначення та особливості пересування;
-   пропаганди безпечної поведінки на дорозі, здійснення профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму.
Під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху вихователями груп були розроблені та проведені такі заходи:
1.   Проведення тематичних занять: «Дорожні знаки»,«Правила дорожнього руху», «Для чого потрібно знати правила дорожнього руху», «Транспорт та його роль в житті людини», «Транспорт нашого села», «Автобус», «Пасажирський транспорт», «Автобус», «Транспорт», «Світлофор», «Прогулянка до аеропорту», «Я пасажир», «Абетка дорожнього руху», «Веселі літаки», «На чому люди їздять», «У світі дорожнього руху», «Наш друг світлофор», «Добрий друг наш світлофор», «Кольори для світлофора», «Де і як переходити вулицю», «Машинки», «Ми їдемо в автомобілі», «В гості до бабусі» та ін.
2.   Організація ігрової діяльності:
-               дидактичні ігри: «Знайди автомобіль за описом», «Відгадай за описом», «Спритні дошкільнята», «Можна – не можна», «На чому я подорожую», «На чому їздять люди», «Хто чим керує», «В повітрі, на воді, на суші», «Три сигнали», «Який це знак», «» Так чи ні?», «Місця для розваг», «Щоб не сталося біди», «Хто перший», «Що перевозять машини», «Виклади світлофор», «Червоний, жовтий, зелений», «Склади ціле» (транспорт), «Світлофор», «Машинки і гаражі», «Стій, будь уважний, можна йти» та ін.
-               рухливі ігри: «Стій! Увага! Йди!», «Автомобіль і горобці», «Світлофор», «Ми пішоходи», «Літаки», «Автомобіль», «Кольорові автомобілі», «Червоний, жовтий, зелений», «Потяг», «Пташки та автомобілі», «Знайди свій гараж»
- сюжетно - рольові ігри: «Водій автобуса», «Сім’я» (ігри з транспортними іграшками), «Водії» та ін.
3.     Спостереження:за транспортом, який рухається біля закладу дошкільної освіти «Рукавичка», за рухом пішоходом, за велосипедистом,  за розглядання дорожніх знаків.
       Моделювання ситуації: «Переходимо вулицю».
4.   Читання художньої літератури: А.Алєксандрової «Світлофор», Л. Антонова «Неуважний кенгуру», Л. Антонова «Небезпечні ігри», В. Прушковська «Це важливо», В. Паронова «Підземний перехід», В. Паронова «Зебра», В. Паронова «Поведінка у тролейбусі», С. Коробова «Правила дорожнього руху»,  П. Скунць «Світлофор» та ін.
5.   Проведення бесід: «Дисципліна дорослих на вулиці – запорука дитини»; «Наш друг – світлофор», «Безпека руху пішоходів і велосипеистів», «Для чого потрібно знати правила дорожнього руху», «Безпека на дорозі», «Дорожні знаки», «Світлофор», «Мій друг - світлофор», «Які різні машини» та ін.
6.   Перегляд:
-      мультфільмів: Уроки тітоньки Сови «Правила дорожнього руху», «Азбука безпеки на дорозі» та ін.
7.   Робота з батьками:
-      консультації : «Як подбати про безпеку дітей на дорозі», «Поведінка у місцевому та громадському транспорту», «Будь помітним на дорозі-збережи життя!», «Безпека дорожнього руху в умовах воєнного часу» та ін.
План основних заходів з підготовки та проведення Тиждень безпеки дорожнього руху у Великовисківському ЗДО «Рукавичка» виконані у повному обсязі та результативно, про що засвідчують переглянуті заходи та звіти педагогічних працівників про результати проведення Тижня . 

 

   
   
   
   
   


ЗВІТ

про проведення Тижня безпеки дитини у Великовисківському закладі дошкільної освіти «Рукавичка»за період 26-30 вересня 2022 року

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про охорону праці», Кодексу цивільного захисту України, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, листа МОНУ «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти» № 1\11-1491 від 14.02.2019, листа МОНУ «Організація та проведення «Тижня безпеки дитини в дошкільних навчальних закладах» від 19.08.2011 № 1\9-635, Базового компоненту дошкільної освіти, наказу по Великовисківському закладі дошкільної освіти «Рукавичка» від 20.09.2022 №35 о\д у закладі з 26 по 30 вересня 2022 року було проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Їдеш у путь – обережним будь».

Метою проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему «Їдеш у путь – обережним будь» є поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди безпечної поведінки на дорозі, здійснення профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму.

Під час підготовки до Тижня безпеки дорожнього руху проведено ряд заходів:

-розроблений план проведення тижня в дошкільному закладу;

-проведені інструктажі з техніки безпеки з усіма працівниками дошкільного закладу;

-розроблені методичні рекомендації для педагогів по організації роботи з дітьми та батьками з зазначеного питання;

-розміщена інформація в куточку для батьків;

-поновлені матеріали куточків в групах з безпеки дорожнього руху;

Під час проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності проведено:

-заняття: «Безпека на дорозі-безпека життя», «Світлофор», «Правила дорожнього руху», «»Види транспорту», «Ми пішоходи», «Пригоди на дорозі», «Безпека на дорозі», «Ми їдемо в автобусі», «Веселі автомобілі»;

-бесіди: «Світлофор», «Види транспорту», «Правила поведінки в транспорті», «Небезпека на дорозі», «Безпека на вулиці», «Вчимо дорожні знаки», «Зебра»;

-спостереження : за транспортом, за вулицею, де знаходиться ЗДО, за рухом пішоходів, розглядання дорожніх знаків.

-перегляд мультиплікаційного фільму про правила дорожнього руху «Уроки тітоньки Сови»;

-дидактичні ігри: «Червоний, жовтий, зелений», «Світлофор «Моргайко»», «Транспорт», «Ми їдемо потягом»,

-рухливі ігри: «Горобчики і автомобілі», «Ми-машини»,, «Стій! Увага! Йди!», «Червоний, жовтий, зелений», «Знайди свій гараж», «Кольорові автомобілі», «Літаки»

-сюжетно-рольова  гра: «Водії»;

-читання віршів та творів художньої літератури:  Б.Списаренко « Водії», А. Іванова «Як нерозлучні друзі дорогу переходили», С.Носова «Автомобіль»,О.Бондарева «Азбука безпеки», В. Паронова «Машина»;

-моделювання проблемних ситуацій на дорозі;

- розвага лялькова вистава "Лисиччина наука"

-консультації, бесіди з батьками на теми: «Вулиця не любить», «Діти на дорозі».

План основних заходів до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності виконаний у повному обсязі та результативно. Діти усіх вікових груп отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності.

Були проведені підсумки Тижня знань дорожнього руху.


ЗВІТ

про проведення тижня безпеки життєдіяльності на тему:

«Безпека людини в небезпечних ситуаціях»

в закладі дошкільної освіти «Рукавичка»

            На виконання   наказу   завідувача  закладом дошкільної освіти «Рукавичка»  від «12» квітня 2021 р. № 25 «Про проведення «Тижня безпеки життєдіяльності» на тему «Безпека людини в небезпечних ситуаціях»  з 26.04. по 30.04.2021 р.  у ЗДО проведено «Тиждень безпеки життєдіяльності».

            Метою проведення Тижня безпеки життєдіяльності – дати знання про предмети і явища, які можуть бути небезпечними для життя дітей. Формувати усвідомлення цінностей свого життя, здоров’я. Продовжувати навчати вихованців дотримуватися правил безпечної поведінки в дома, на природі, тощо.

            Під час  підготовки  до  «Тижня безпеки життєдіяльності» було   проведено ряд  заходів:

-         підготовлено матеріали  та оформлено стенди «Бережемо життя і здоров'я  дітей»; папки пересувки «Обережно електроприлади», «Пожежа», «Небезпечні ігри», «Дорожній рух», «Отруйні рослини» тощо.

-          перевірено стан   електричного,   опалювального   обладнання, приміщень   та   території,   пожежного обладнання,;

-         перевірено наявність  інструкцій,  пам'яток  з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим  від нещасних випадків;

-        оформлено куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі;

-       підібрані ігри, заняття, бесіди, ілюстрації з ОБЖД.

        Під час тижня безпеки життєдіяльності своєчасно проведено заходи відповідно до розроблених планів.

      Під час «Тижня безпеки дитини» проведено:

-         тематичні заняття : «Будиночок для киці», « Вода та її властивості», «Природні і стихійні лиха», «Врятуй себе сам», «Допоможи собі сам», «Азбука безпеки спілкування з тваринами», «Сигнал. Увага всім», «Моя безпека», «У світі дорожнього руху», «Їстівні та отруйні гриби», «Котик і електроприлади», «Скарби дитячих кишень», «Сонечко і дощик», «Віє вітер, віє буйний», «Небезпечні предмети» «Небезпечна цукерочка», «Сірники не іграшка», «Вулиця», «Коли я сам у дома. Мої помічники», «Природу треба берегти», «Незнайомець. Наші дії», «Токсичні та отруйні речовини».

-         бесіди: «Що корисно для здоров’я людини», «Як люди піклуються про своє здоров’я», «На чому люди їздять», «Сірники це небезпека», «Сильний вітер та гроза – небезпечні для життя», «Свої і чужі», «Які природні явища небезпечні для людини», «Як  можна допомогти бездомним тваринам», «Коли вогонь стає ворогом», «Зелена аптека», «Кішка і собака - наші сусіди» та інші.

-         ігри : «Скринька безпеки», «Кошенятко – загубилося»,  «Навчимо ляльку, як слід поводитися із незнайомцями», «Оперативно-рятувальна служба», «Що станеться якщо …», «Лікарські рослини», «виклик служби порятунку», «Небезпечні предмети», «Вогонь добрий, вогонь  злий», «Я в біду не попаду», «Сам удома» та інші.

Також вихованців ознайомили із приміщенням сховища його призначенням та правилами поведінки в небезпеці.

29. 04. 2021 р. о 10.30 год. проведено практичний тренінг з евакуації вихованців і працівників ЗДО на випадок надзвичайної ситуації. За результатами проведеної навчальної евакуації зроблено висновок про необхідність додаткового відпрацювання своєчасного інформування про надзвичайну ситуацію та порядок і послідовність дій під час евакуації, а також актуальним є питання щодо захисних споруд.

В плануванні, організації, участі в заходах, присвячених «Тижню безпеки» приймали активну участь вихователі, асистент вихователя, помічники вихователів, музичний керівник, медична сестра.